terapia alkoholowa Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur terapii, jakie wspomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, aby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

choroba alkoholowa leczenie

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez skład ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, należy asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny bądź przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także nawiązać debatę na temat osiągalnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma dobrego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.