suplementy na menopauzę

Mimo, iż coraz większa część pań i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby jedzone potrawy były wartościowe, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O specjalne preparaty. Ponieważ branża odżywek ciągle jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może utrudniać decyzję.
Warto więc mieć świadomość, czym kierować się przy zakupie specyfiku, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie może być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że niektórych składników mineralnych czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z pokarmem. Dobierając zestaw minerałów można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Warto mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych elementów wymaga organizm nastolatki, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w okresie przekwitania.
O suplementach witaminowych czytaj dalej w naszym artykule
Z pomocą właściwego leku suplementacyjnego mamy możliwość na przykład zminimalizowania różnego rodzaju niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeżeli naszym problemem jest przewlekłym zmęczeniem rozwiązaniem może być preparat zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ suplementu kupimy. Konieczne jest jego odpowiednie dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt częste.